שאלות ותשובות​

הילד שלי שבר את היד בבית הספר כשהוא שיחק כדורגל בהפסקה, מה עושים?

 

קודם כל יש להפנות את ילדיכם לקבלת טיפול רפואי. לאחר מכן, יש לוודא שבית הספר עורך דו"ח תאונה ולהשיג אישור לימודים שהילד למד באותה השנה במוסד החינוכי. מיד עם המקרה מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ ממשרד עורכי דין לראות באם קיימת עילה לתביעה. ניתן לקרוא בהרחבה בנושא זה באתר או ליצור קשר עם משרדנו ללא עלות. 

לילד שלי נטרקה הדלת על האצבע במהלך שהותו בגן ילדים, מה עושים?

בדומה לפגיעה בבית הספר, על כל פגיעה שמתרחשת בגן או בבית הספר, יש לערוך דו"ח תאונה וכן להשיג אישור מהמוסד החינוכי על כך שהילד שהה בגן באותה השנה. עם המידע הנ"ל יש לפנות לעורך דין הבקיא בתחום. ניתן לקרוא בהרחבה בנושא זה באתר או ליצור קשר עם משרדנו ללא עלות.

הייתי מעורב בתאונת דרכים בדרך לעבודה עם הרכב של החברה, מה עושים?

כל חברה מחויבת לעשות ביטוח חובה לכל נהג שנוהג ברכב. במקרה של מעורבות בתאונת דרכים, יש לפנות פונים הביטוח ו/או למעסיק שיסדיר את נושא התביעה מול ביטוח החובה של הרכב. תביעת ביטוח החובה היא תביעה אשר אינה כרוכה במעסיק וכי הניזוק זכאי להגיש תביעה בגין פוליסה זו.  

מתי כדאי לפנות לעורך דין לאחר מעורבות בתאונה, או במקרה של נזקים שנגרמו לגוף?

הדבר הראשון שיש לעשות הוא לפנות לקבלת טיפול רפואי. פנייה לטיפול בסמוך לאירוע תספק גם תיעוד שיכול לשמש אתכם בהמשך, במקרה של תביעה לדוגמה. לאחר מכן וכמה שיותר מוקדם, ועדיף מיד עם קרות האירוע, יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום.

כמה זמן לוקח התהליך?

כל תיק נבחן לגופו והנו מקרה בפני עצמו. התהליך יכול להסתיים לאחר תקופה של חודשיים ולעומת זאת, במידה והוגשה תביעה לבית משפט, הוא יכול לקחת גם בין שנה לשלוש שנים.

נגרם לי נזק לגוף כתוצאה מתאונה האם יש פה תיק?

אנשים רבים מעורבים בתאונות מדי יום ביומו, אם מדובר בנפילה ברחוב, אם בפגיעה משלט פרסומת ואם החלקה על הרצפה בקניון. על מנת לדעת אם יש עילה לפתיחה בהליכים במקרה שלכם, מומלץ לפנות לעורך דין מקצועי כדי לבחון את הפרטים לעומקם ולקבוע באם קיימת אפשרות לתביעה משפטית.

מה קורה אם הייתי מעורב בתאונה בדרך לעבודה, במהלכה או בחזרה?

כל תאונה, אשר התרחשה במסגרת העבודה החל מרגע היציאה מהבית לעבודה ועד החזרה הביתה, נחשבת הן לתאונת דרכים והן לתאונת עבודה. פנו לעו"ד מומחה לקבלת ייעוץ מקצועי בנושא.

נסעתי על אופניים לעבודה ונפלתי, האם מקרה זה יחשב כתאונת עבודה?

כן. בין אם נוסעים על אופניים ובין אם על כל אמצעי תחבורה אחר בדרך לעבודה ונגרם נזק או שאירעה תאונה, הרי שמקרה זה ייחשב לתאונת עבודה כל עוד ולא נקטעה הנסיעה לעבודה או חזרה ממנה וניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי וחברת הביטוח. 

אני עובד עצמאי ונפלתי בדרך לעבודה האם מגיע לי פיצוי?

באופן כללי, ביטוח לאומי אינו עושה הבחנה בין עובד עצמאי לשכיר בקריטריונים להגשת תביעה על תאונת עבודה. עם זאת, על העובד העצמאי להיות רשום ברשויות ככזה, על מנת לזכות לפיצויים.

על כל שאלה, או בעיה עמה אתם מתמודדים בהמלי - משרד עורכי דין, נשמח לספק לכם מענה זמין ומהיר תוך שנבחן את המקרה הפרטי שלכם לעומקו, כדי לדעת באם קיימת עילה. לתאום פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות צרו קשר ונוכל לענות לכם על כל שאלה בהקדם!

עורך דין יובל המלי
<